Cont nou | Am uitat parola

Dezabonare


Cautare avansata
 
Login
 Lu   Ma   Mi   Jo   Vi   Sa   Du 
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


1. Istoria lecturii - De la papirus la textul electro

2. Lansari de carte prin blogurile altmarius

3. Nationala de rock

4. CAMPANIA SMART FM: UN RADIO CU CARTE

5. Cabaret

6. Mihai Sin, din nou la Nemira

7. SMART FM va invita la Bookfest 2008

8. Noaptea Institutelor Culturale

9. Leading Teams - Leadership and Team Management

10. Un Barbar in Asia


Carte Film muzica teatru Arte
Film : Zilele ASTRA Film la Bucuresti 17-02-2010 12:06 | anuntat de: Laura Economu
Zilele ASTRA Film la Bucuresti Data evenimentului: 19-02-2010 10:00
In weekendul urmator filmele documentare Astra vin la Bucuresti intr-un festival care va dura 3 zile (19-21 feb.), iar intrarea va fi gratuita.
Proiectiile vor avea loc la Muzeul Taranului, mai precis la Noul Cinematograf al Regizorului Roman (strada Monetariei nr. 3) si la Centrul National de Arta Tinerimea Romana, adica la Eurocinema (strada Gutenberg nr. 19, vizavi de Teatrul Bulandra Izvor).

 
In program au fost incluse selectii din filmele premiate la festivalul Astra Film de la Sibiu din 2009 (editia a 10-a), iar in ziua precedend inceperea festivalului va avea loc o dezbatere organizata de Fundatia Soros Romania privind necesitatea conservarii patrimoniului, discutiile concentrandu-se pe zona Rosia Montana.
 

JOI, 18 feb

13:00 Dezbatere: Comunitate, patrimoniu ?i dezvoltare economica la Clubul Taranului Roman; Muzeul Taranului Roman,


Program Studioul Horia Bernea, MTzR

VINERI, 19 feb

10:00- „DIMINETILE LUMII”  – program de film documentar pentru copii (seria I)
11:30 - „DIMINETILE LUMII” – program de film documentar pentru copii (seria II)
16:00 - UPSTREAM BATTLE/ BATALIE CONTRA CURENTULUI, Ben Kempas, Germania, 2008, 97’
18:00 - CHILDREN OF URANIUM/ COPIII URANIULUI; Adina Popescu & Iulian Ghervas, Romania, 2009, 62’
19:45 - ALETHEA/ ALETHEA; Petra Holzer & Ethem Özgüven, Turcia, 2007, 41’
21:00 - NEW ELDORADO/ UN NOU ELDORADO; Tibor Kocis, Ungaria, 2007, 76’


SAMBATA, 20 feb

13:30 - A BLOOMING BUSINESS/ O AFACERE INFLORITOARE; Ton Van Zantvoort, Olanda, 2009, 52’
15:00 - AGAINST BLOOD JUSTICE/ FARA VARSARE DE SANGE; Nathalie Rossetti & Turi Finocchiaro, Franta, 2008, 52’
16:15 - SOMEBODY LIKE ME/ CINEVA CA MINE; Ashley Shuyler, SUA, 2008, 30’
17:00 - BIRDS WAY/ DRUMUL PASARILOR; Klara Trencsenyi & Vlad Naumescu, Romania, 2009, 52’
18:30 - ALYOSHA/ ALIOSA; Meelis Muhu, Estonia, 2008, 67’
20:00 - THE TALE OF NICOLAI & THE LAW OF RETURN/ INTOARCEREA LUI NICOLAI; Ofek David, Israel, 2008, 54’
21:15 - MY CLASS - FROM RUSSIA WITH RELATIVITY/ CLASA MEA DE LICEU; Ekaterina Eremenko, Germania, 2007, 89’
 
 
DUMINICA, 21 feb


14:00 - GLORIOUS EXIT/ O MOARTE NOTABILA; Kevin Merz, Elvetia, 2008, 75’
16:00 - ADAKALE STORIES/ POVESTIRI DIN ADA KALEH; Ismet Arasan, Turcia, 2008, 54’
17:15 - FAMILY 068/ FAMILIA 068; Toni Edo & Ruben Margallo, Spania, 2008, 27’
18:00 - CARMEN MEETS BORAT/ CARMEN FACE CUNOSTINTA CU BORAT; Mercedes Stalenhoef, Olanda, 2008, 85’
19:45 - BRIDES OF ALLAH/ MIRESELE LUI ALLAH; Natalie Assouline, Israel, 2008, 76’


Program Centrul National de Arta Tinerimea Romana, Eurocinema

VINERI, 19 feb

17:30 - YOU LIVE AND BURN/ SA ARZI CA O LUMANARE; Iiris Harma, Finlanda, 2007, 69’
19:10 - GAUCHOS: IF YOU DON'T GET ON, YOU WON'T FALL OFF/ GAUCHOS: DACA  INCALECI, POTI SA SI CAZI; Jana Richter, Germania, 2009, 85’
21:00 - ROUGH CUT/ DECUPAJ; Firouzeh Khosrovani, Iran, 2007, 22’
21:40 - A FANCY HOUSE/ O CASA APARTE; Martin Nudow & Thomas Beckmann, Germania, 2008, 70’

SAMBATA, 20 feb

16:00 - Documentare realizate de televiziuni locale din Romania In cadrul Programului Interesul public pe agenda mass-media al Fundatiei Soros Romania
- Cronica unui dezastru anuntat, de Hannelore Acarnulesei
- Singur acasa, Ep. 60+, de Cristina Maria Cucu si Ionut balan
- Masacrul, de Eduard Grigore
- Calea de mijloc, de Dan Codre
18:30 - TESTIMONY/ TESTIMONIAL; razvan Georgescu, Germania/ Romania, 2008, 90’
20:15 - DONKEY IN LAHORE/ PAPUSARUL; Faramarz K-Rahber, Australia, 2007, 117’
 
DUMINICA, 21 feb

16:00 - BIRDS WAY/ DRUMUL PASARILOR; Klara Trencsenyi & Vlad Naumescu, Romania, 2009, 52’
17:15 - ALYOSHA/ ALIOSA; Meelis Muhu, Estonia, 2008, 67’
18:40 - THE TALE OF NICOLAI & THE LAW OF RETURN/ INTOARCEREA LUI NICOLAI; Ofek David, Israel, 2008, 54’
20:00 - MY CLASS - FROM RUSSIA WITH RELATIVITY/ CLASA MEA DE LICEU; Ekaterina Eremenko, Germania, 2007, 89’
21:45 - GLORIOUS EXIT/ O MOARTE NOTABILA; Kevin Merz, Elvetia, 2008, 75’

Printeaza | Posteaza comentariu | Afiseaza toate filmele Voteaza: 1 2 3 4 5

Share:    Digg it    Stumble Upon    Technorati    Yahoo! MyWeb

Servicii Despre noi Termeni si conditii Arhiva stiri